Lamineerimine

Lamineerimine

Trükitoodangu lamineerimine tähendab toodete katmist turvakilega. Lamineerimise peamine eesmärk on materjali kaitsmine erinevate välismõjude eest.

Vajate veekindlat plakatit või kuulutust? Soovite visiitkaartidele tugevdust või matti pinda? Tahate kaitsta välitingimustes kasutatavaid kleebisreklaame pleekimise, kriimustuste ja grafiti eest? Neil puhkudel on ideaalne lahendus lamineerimine.

Lamineerimine muudab toote vastupidavaks ja veekindlaks ning kaitseb kriimustuste ja enneaegse kulumise eest.

Lamineerimise liigid

On kaks lamineerimise moodust: külmlamineerimine ja kuumlamineerimine.

Külmlamineerimise puhul kasutatakse kleepuvat läbipaistvat kilet, mis liimub tootele surve abil. See lamineerimise viis sobib hästi laiformaatprinteritel trükitud toodete lamineerimiseks.

Kuumkiletamine toimub surve ja kuumuse koostoimel. Seda moodust kasutatakse pabertrükitoodangu, nagu visiitkaardid, plakatid, kuulutused, kutse- ja kinkekaardid jt. lamineerimiseks.

Kiletamine võib olla ühe- ja kahepoolne.

Laminaat

Lamineerimiseks (kiletamiseks) pakume oma klientidele erineva paksuse (24–250 μm) ja mõõtmetega laminaati.

Lamineerimiskiled võivad olla:

  • läikivad – annavad suurepäraselt edasi kujutise värve, tuues esile nende kirkuse ja sügavuse. Läikival pinnal tekkiv peegeldus võib aga halvendada väiksemate detailide, näiteks teabeteksti, märgatavust;
  • matid – välistavad peegelduste tekke ning pinnale on võimalik hõlpsasti peale kirjutada. Kirjutatud teksti saab kustutuskummi abil raskusteta eemaldada. Mati kilega kaetud tooted näevad esinduslikumad välja ning tavaliselt kasutatakse matti kilet visiitkaartide ja kallima reklaamtoodangu lamineerimiseks;
  • tekstuuriga – näiteks liiva, lõuendit, lina, kangast või šampanjapritsmeid imiteerivat laminaati kasutatakse kujutise pinna dekoreerimiseks.

Lamineerimiseks kasutame kas spetsiaalseid rull-laminaatoreid või lamineerimistaskuid.

Rull-laminaatoreid saab kasutada erineva suuruse ja kujuga toodete lamineerimiseks, piiranguks võib olla vaid rulli pikkus (kuni 300 m).

Lamineerimistaskud on saanud oma nime taskut meenutava kuju järgi. Lamineeritav dokument pannakse kiletaskusse (kaks kilet, mis on ühest äärest kokku sulatatud) ning söödetakse seejärel laminaatorisse. Lamineerimistaskuid kasutatakse dekoratiivkile pealekandmiseks kahelt poolt, seejuures on dokumendi mõõtmed piiratud. On olemas ka standardsuurusega kiled, mida pakuvad kilede tootjad.

Kui Teil on kontoris või kodus olemas lamineerimistaskute kasutamist võimaldav laminaator, siis saame pakkuda Teile selle tarbeks soodsa hinnaga laminaati.

Kui Teil tekib küsimusi või raskusi sobiva laminaadi valimisel, võtke meiega ühendust ning me aitame Teid hea meelega.

e-pood

Projektimüük: prindi.me